PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10007405}
6,0 17 701
ocen
6,0 10 1 17701
4,9 10
ocen krytyków
Najszczęśliwsza dziewczyna na świecie
powrót do forum filmu Najszczęśliwsza dziewczyna na świecie

Wstyd

ocenił(a) film na 8

„...mam nadzieje, że ludzie będą mówić o tym co ich spotkało, wiedząc, że nie ma się czego wstydzić...”

Jest, dlatego że ludzie, część ludzi, mówi, to jej wina, ubrała zbyt krótką spódniczkę, wyglądała wyzywająco, sama się o to prosiła.
Ofiarę obarczają odpowiedzialnością, Tak jakby facet, który gwałci, był niewinny. Jakby słowo NIE nie istniało, a kobieta musiała zaakceptować fakt, że wychodząc po 22, może paść ofiarą napaści.
Jest taki żart, albo nie żart.
Co zrobiłaby kobieta gdyby na świecie nie było mężczyzn?
Wyszłaby po 22 bez lęku, że ktoś ją napadnie.
Feminizm, błędnie odbierany za fanaberię lub wybryk, to nic innego jak równe traktowanie i nie chodzi o tkankę mięśniową, ale o szacunek i zrozumienie, ze każdy jest inny.
Chciałbym więcej tego typu filmów, które pokazują, jak wiele jest ludzi, którzy o tym nie mówią, jak bardzo cierpią i udają kogoś, kim nie są, dlatego że nie mieli możliwości wyrazić się, ze względu na społeczną znieczulicę i społeczną chorobę naszego wieku.
A teraz pomyślcie, ile kobiet, które oglądały ten film, płakało, bo przeszły przez to samo.

mekotron

Zgadzam się ze wszystkim ale przydałoby się włączać do takich filmów też mężczyzn jako ofiary wykorzystywania seksualnego bo jest to o wiele większy problem. Powinno się to nagłaśniać i może więcej osób by zrozumiało że gwałt dotyka i kobiet i mężczyzn. Kobiety zgwałcone coraz bardziej dopuszcza się do głosu i karze sprawców, a co z mężczyznami którzy padli ofiarą molestowania albo gwałtu? To jest dopiero dno, że według społeczeństwa mężczyzna nie może być wykorzystany seksualnie, zwłaszcza przez kobietę. Przykre i krzywdzące.

Xyz1945

Masz rację, jest wielu mężczyzn którzy są molestowani czy gwałceni i również powinno się o tym mówić. Jednak...ich ilość to promil tego ile kobiet jest ofiarami tychże przestępstw. Dlatego też jest więcej filmów o tej tematyce

ocenił(a) film na 6
Anka_Majo

Promil? Są takie dane? Poza tym myślę, że nawet gdyby były jakieś wiarygodnie pobrane dane na ten temat, to były by mocno niedoszacowane. O ile ofiara gwałtu, która jest kobietą spotka się ze zrozumieniem czy współczuciem o tyle mężczyzna ma gorzej, bo zostanie wyśmiany choćby przez to, że powie się takiemu "powinieneś się cieszyć". Mowa oczywiście o gwałtach czy molestowaniu ze strony kobiet. Dla mnie nie ma znaczenia płeć - gwałt to gwałt. Z drugiej strony, osoby fałszywie oskarżające kogoś o gwałt czy molestowanie powinny z automatu ponosić karę jak gwałciciel, aby nikt nie starał się kogoś oczernić bez powodu.

ocenił(a) film na 10
Juna_3

W internecie jest wiele anonimowych ankiet i kobiety padają ofiarą o 99% częściej niż mezczyźni

Xyz1945

O wiele większy? A niby dlaczego większy? Bo dotyczy mężczyzn ?

ocenił(a) film na 7
Xyz1945

"Kobiety zgwałcone coraz bardziej dopuszcza się do głosu i karze sprawców"?

OK, zdecydowanie jest poprawa w kwestii traktowania tematu napaści seksualnej oraz ofiar, jednak z twojej wypowiedzi wynika jakby bezwzględnie każdego gwałciciela spotykała zasłużona i sprawiedliwa kara, co nie jest prawdą.

Nawet kiedy ofiary gwałtu są dziś uważniej słuchane, i tak i wielu gwałcicieli nie jest wystarczająco karanych. Nawet w dzisiejszych czasach podważa się wiarygodność ofiary, insynuuje się że zgwałcona kobieta ponosi taką samą winę jak jej gwałciciel nie wspominając już o tym, że gwałciciele nadal w pewnych przypadkach otrzymują żenująco niskie wyroki lub są wypuszczani wcześniej za dobre sprawowanie.

Xyz1945

Wykorzystywanie seksualne mężczyzn jest o wiele większym problemem niż kobiet? Poważnie?! XD

mekotron

niestety kobiety- feministki, a nawet lesbijki również potrafią gwałcić wyobraź sobie ... Tak wygląda smutna prawda BEZ wstydu. Przemoc, pragnienie władzy, pożądanie czy zemsta NIE mają płci.

ocenił(a) film na 8
clavier

Być może tak jest, oczywiście ja tu generalizuje, mimo to myślę, że to niestety płeć „silna” jest tu wyszczególniona, choć zdaje sobie sprawę, że temat jest o wiele bardziej skomplikowany, w końcu zazwyczaj to dwie osoby wychowują przyszłego męskiego potomka. Np. matka pozwalająca swojemu bobasowi na zbyt wiele wychowuje dziecko, które nie dostrzega zdrowych granic, zaborcza, robi coś odwrotnego, rola ojca też ma znaczenie. Jednak mylę, że żyjemy nadal w patriarchacie, a system edukacji nie pomaga, raczej przeszkadza, za to za sprawą braku edukacji umiejętności miękkich, nauczania jak radzić sobie z emocjami, prawem do ich odczuwania i przeżywania, rozumienia swojego ja i rozumienia, że cyferki w szkole nie odzwierciedlają wartości jednostki. Jeśli w domu tego nie dostanie, przez jakiś „przypadek” to potem nie wie, że nie wiem...

mekotron

Wydaje mi się, że czasem mylimy pojęcia albo zwyczajnie się nie rozumiemy...

W pełni się z Tobą zgadzam w kwestii szacunku, absolutnej nietykalności i tego, że JEDYNYM winnym jest napastnik.

Jednak jako ojciec 2 córek nie mogę zgodzić się z promowaniem przekonania, że kobieta może robić wszystko, bo ma do tego prawo i musi czuć się bezpieczna. To nie jest feminizm tylko nieodpowiedzialność.

Syna też uczyłbym, że nie wolno zapuszczać się wieczorami w szemrane miejsca, zadzierać z pijanymi typami i nie ma to żadnego związku z płcią. Pewne zachowania po prostu są niebezpieczne.

Mogę się wściekać na fakt, że żyję w niebezpiecznym mieście i domagać się swoich praw ale i tak muszę zachować ostrożność choćby przy wyciąganiu kasy z bankomatu.

Gwałcicieli trzeba ścigać, karać i piętnować ale jednocześnie trzeba dbać o bezpieczeństwo, bez względu na płeć.

Tak, po 22 jest niebezpiecznie i kobieta może paść ofiarą napaści (nie tylko na tle seksualnym), wychodząc z obcym człowiekiem z klubu też może paść ofiarą napaści. Ja też mogę zostać okradziony po pijaku. Jaki to ma związek z feminizmem?

ocenił(a) film na 10
_marecki

żałosny z ciebie ojciec.
Syna uczyłbyś żeby nie chodził w szemrane miejsca, zeby go nie pobili, a córkę żeby nie chodziła w szemrane miejsca i DODATKOWO żeby jakis facet jej nie skrzywdził. Po prostu trzeba bardziej cisnąć facetów, żeby sie odwalili od kobiet, a kobietom dawac gaz pieprzowy, noze do obrony i uczyc samoobrony

sikorunien

Nie jest beznadziejnym ojcem, tylko niestety nie zmienisz tego, ze na swiecie sa idioci, ktorzy beda chcieli kogos skrzywdzic. Zgadzam sie, ze niektore nasze zachowania sa potencjalnie niebezpieczne dla nas samych

mekotron

Oceniłes historię, a nie film.

ocenił(a) film na 10
mekotron

Oj, świat byłby piękny bez mężczyzn. Powinni mieć osobne kraje, a każdy kto choć raz zrobi coś seksistowskiego - eksterminacja śmiecia.

mekotron

Faceci narzekający, że nie mówi się o gwałtach na mężczyznach, to zróbcie coś z tym i mówcie, a nie czekajcie aż jak zwykle kobiety wszystko za was zrobią. My musimy walczyć o wszystko, a wy wielce utytułowani czekają na gotowe.


+ odsetek molestowania kobiet jest gigantycznie nieporównywalnie duży niż wobec mężczyzn. Wykazujesz się wielką ignorancją mówiąc co innego. Natomiast nie jestem zaskoczona…

ocenił(a) film na 8
KejJej

Czy ty na pewno przeczytałaś nasze wypowiedzi ze zrozumieniem? Ps. Jak to się stało że nienawidzisz Płci przeciwnej? Jak na osobę która nie jest zakończona wyraziłaś się w dość zaskoczony sposób ;) uwielbiam jak ktoś używa słówek, wy, my, oni, dzielenie jest najgorszym co można sobie zrobić, nie ma wy, co najwyżej jesteśmy. Tylko razem możemy coś zmienić, szukając w ludziach wrogów, tylko możesz czuć złość i nienawiść która prowadzi do nikąd. Obarczanie płci za twój los jest drogą do nikąd.

mekotron

Moja wypowiedź była skierowana najbardziej do xyz, zgadzam się z Tobą ;)

A mężczyzn lubię, zazwyczaj… ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones