PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=157474}

Świąteczne zło

You Better Watch Out
4,5 593
oceny
4,5 10 1 593
5,2 4
oceny krytyków
Świąteczne zło
powrót do forum filmu Świąteczne zło

Bardzo oryginalny.

ocenił(a) film na 6

Osoby oczekujące typowego slashera i mocnych wrażeń poczują spore rozczarowanie. Jednak jeśli podejdziemy do tego obrazu z bardziej otwartym umysłem to zauważymy film z bardzo oryginalną fabułą i nie mniej oryginalnym klimatem. Główny bohater zamiast zasługiwać na potępienie wzbudza u nas współczucie. Nieliczne sceny „grozy” prędzej mogą wywołać uśmiech na twarzy, niż uczucie przerażenia. Zamiast mrożącego krew w żyłach horroru otrzymujemy coś w rodzaju makabreski, takiego świątecznego „komedio-dramatu”. Jest to tym ciekawsze, że sprawia wrażenie, jakby było przez twórców w znacznej części nie zamierzone, chociaż o zakończeniu nie można tego powiedzieć. Film warto zobaczyć przede wszystkim za bardzo oryginalne podejście do tematu Świąt .

ocenił(a) film na 2
anonimowy

Zgadzam się film jest źle promowany i przez to rozczarowuje, klasyfikuje go jako dramat z elementami czarnej komedii jako horror zupełna pomyłka.

ocenił(a) film na 6
Yakoob

Dlatego do każdego seansu podchodzę z otwartym umysłem i nie nastawiam się na konkretny gatunek. Często się zdarza, że zamiast horroru mamy ciekawy dramat, thriller, czarną komedię itp. Czy z tego powodu należy od razu przekreślać film? Według mnie nie.

anonimowy

Gratuluję podejścia, też tak mam. Z góry nie przekreślam seansu, ani gatunku.

Odnośnie filmu, nie oszukujmy się... po obejrzeniu był nawet słabszy niż mi się wydawało, że może być. Antybohater-fajtłapa, zamiast porachować zęby zerka przez okna i siedzi w krzakach lub łazi po dachach z lornetką. Nocne skrytobójstwo tez nie jest na fali. Fajne były sceny, w których dorośli czuli atmosferę świąt. A scena z dziećmi i nożem to nie wiadomo czy śmiać się, czy "przewinąć płytę do początku". Film zrobiony prawie bez emocji lub zostały niewłaściwie ulokowane. Zero więzi z głównym bohaterem, nawet odechciewa się pogardy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones