Rojst
powrót do forum 3 sezonu

Moim zdaniem kobieta (córka Elsy Koepke)z ostatniej sceny (wizyta Wanycza w Niemczech) jest jego córką, czego nawet dowodem może być dobór aktorki- Maria Seweryn (córka odtwórcy roli Wanycza).
Przede wszystkim można to wywnioskować z dialogu, który rozwija się pomiędzy dwojgiem. Wynika z tego, iż Elsa celowo powiedziała swojej córce, iż Wanczycz nie żyje, ponieważ to ona tak naprawdę była adresatem listu „z przeszłości”. Kobieta też się go pyta po co przyjechał z wyraźnymi żalem, przecież zapewne nie było go przez cale jej życie.
Niestety jest to wina Kociołka, który podczas występu Wanycza w domu kultury stwierdził, iz nie doręczy listu (Wanycz w wierszu mówi iż nie chciałby drugiej szansy na taką miłość).
Sam Witold za długo zwlekał z podróżą- mówił i przygotowywał sie do niej już w 1 sezonie (rok 1984) jak i w sezonie drugim '97.
Może moja teoria to domysły, ale córka Wanycza i Elsy mogła zostać poczęta przed wtargnięciem Armii Czerwonej do miasta (zima na przełomie 1945/46), plus w latach 60tych (druga płaszczyzna czasowa sezonu 3) była już w wieku dorosłym przez co może chciała się skontaktować ze swoim ojcem.
Kolejnym, może już trywialnym dowodem jest to iż, Elsa Koepke nie była zamożna- nie zmieniła nazwiska co widać w Atlasie Malarzy z 1 sezonu.

ocenił(a) serial na 9
kamxlv

*Elsa Koepke nie była zamożna (literówka)

ocenił(a) serial na 7
kamxlv

No tak, ale skąd Elsa mogła być pewna, że jej córka jest córką Wanycza skoro była gwałcona jak wiele innych kobiet, co jest pokazane w 2 sezonie?

Anita_1912

Chciała wierzyć, że to dziecko Wanycza, a nie jakiegoś krasnoarmiejca.

Anita_1912

Jej matka wiedziała że jest w ciąży, zanim trafiła w łapy ruskich.

Anita_1912

Też mnie to zastanawiało... Ewentualnie dziecko urodziło się wcześniej niżby wynikało z dat gwałtów i stwierdzono że ciąża jest donoszona? O ile wówczas ginekolodzy mogli to ustalić. Albo widziała pozniejsze podobienstwo.

kamxlv

Przede wszystkim można to wywnioskować z napisów końcowych.

kamxlv

Nie wiem dlaczego ale obsadzenie w roli córki Wanycza prawdziwej córki Pana Seweryna wydało mi się groteskowe. Wręcz musze stwierdzić, że w moim przypadku spowodowało efekt przeciwny do (chyba) zamierzonego. Czar trzech sezonów serialu prysł w ostatniej scenie...

karol_1466

I naprawdę jedna scena położyła 3 sezony?

jadzia107

Może przesadziłem ;) to moje subiektywne odczucie. Ogólnie trzeci sezon wygląda tak jakby miał za mało odcinków, bo do czwartego odcinka wszystko idzie fajnie, a potem jakoś tak akcja się zagęściła strasznie.

karol_1466

No bo takie wnioski po jednej scenie, to byłaby gruba przesada. Właśnie, nie rozumiem dlaczego Pani asesor wiedziała. Że trzeba ująć Donatę. 

ocenił(a) serial na 7
kamxlv

Mnie ciekawi w jaki sposób młody Seweryn spotkał Elsę. Przyszła do obozu pracy tymczasowej z kanapkami dla ojca? Przecież ten wątek jest żenujący. Scenarzyści mogli zrobić tak: Elsa jest córką dużego rolnika który mieszka przy granicy z miastem. Młody Wanycz przyjechał jako robotnik przymusowy - pomaga w gospodarstwie i posuwa Elsę. To byłoby spójne. Ale nie - lepiej dać wątek od czapy, że robotnik przymusowy wymyka się z obozu i chodzi do Elsy do kamienicy ale nie spina się jak miałby ją poznać

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones