Niezwyciężony
powrót do forum 1 sezonu

Serial jest przede wszystkim dla nastolatków. Mimo krwi i przemocy, w tle jest też Teen Drama/czyli problemy nastolatków i ich dorastaniem. Jeśli komuś to nie przeszkadza to jest ciekawy.

Nie mogę niestety powiedzieć żeby świat który został przedstawiony był wiarygodny. Jest bardzo dużo luk, że czasami ciężko uwierzyć że to dzieje się naprawdę.

1. Ludzkość jest strasznie zacofana w porównaniu do superbohaterów. Używają broni która na nikogo nie działa, zamiast czegoś mocniejszego. W ich szeregach są sami słabi ludzie którzy absolutnie nie mają żadnych szans jak tylko będzie jakiś zmodyfikowany przestępca.

Jedyną dla nich możliwością jest ucieczka. To tak jak by przy konwoju więźniów, prezydenta i pieniędzy zatrudniać firmę ochroniarską z osiedla która wymaga minimum 3 stopnia niepełnosprawności. ​

2. Ludzkość jest bardzo zacofana technologicznie. Nie wyszło czy Unia Planetarna (czy jak to się nazywa) jest z nimi w kontakcie, ale skoro co jakiś czas ich sprawdzają to ziemia powinna coś o tym wiedzieć. I jeśli tak jest to ich technologia powinna strasznie pójść na przód. Powinni mieć działka laserowe, nie używać płynnego paliwa tylko czegoś lepszego. Tymczasem wygląda to jak nasz aktualny świat, i bohaterowie są gdzieś obok. Lot na marsa wyglądał groteskowo, bo ziemianie używają olbrzymiej rakiety z paliwem ciekłym a inne cywilizację czy nawet superbohaterowie, to dla nich niedzielny piknik.

3. Superbohaterowie wykorzystywani do dziwnych zadań. Taka Super Eve to mogłaby odbudować niejedną cywilizację. Pomóc w problemach z dostępem do wody w olbrzymiej części Afryki, odbudowywać domy. Inni superbohaterowie też mogą mieć potencjał inny niż tylko walka. Tymczasem Eve robi to tylko sama z siebie. Potencjał niektórych ludzi jest wykorzystywany na zasadzie, ma super moce, będzie walczyć z super złoczyńcami.

4. Walki i śmierć jest sporo, ale po czymś takim to ja bym nie chciał żyć w żadnym mieście. Ginie sporo osób, ale przy czymś takim miasta powinny wyglądać jak z Fallouta. Tutaj ludzie jakby nie zdawali sobie sprawy że coś może się stać i chodzą sobie jak gdyby nigdy nic dopóki nie przyleci potwór i nie wyrżnie z pół tysiąca obywateli.

5. Ograniczanie strat przez superbohaterów to kpina. Rozwalanie domów, asfaltu, i budynków. Niewiele sobie z tego robią. Ma być efektywnie, a nie efektownie. W żadnym superbohaterów nie widziałem strategii w działaniu by jak najszybciej rozwiązać problem.

6. Superbohaterowie to chyba idą do pracy jak do biedronki. W jednastkach specjalnych jest ścisły rygor co do godzin, co można i czego nie można robić. Zwykle nie mają zajęć innych niż obowiązki. Tymczasem pozwala im się chodzić do szkół, mieć pełno czasu poza pracą i w razie czego są wzywani do pomocy. Do ochrony planety to dla ludzi ja bym załatwiał uczenie prywatne i to specjalnie tylko dla nich. Oni mają natomiast bardzo dużo swobody co mogą robić a co nie.

7. Vultarianie to super groźna rasa która podbija galaktykę. Omniman przyznał się że jest nim i nikomu z Ligii Planet nie przyszło do głowy powiedzieć ziemianom że coś z nim jest nie tak. Jako ziemianin czy jak ktoś przylatuje z obcej planety, opowiada bajkę że przynosi pokój, i nawet nie chce się podzielić technologią który by pozwoliła przeskoczyć o kilka stuleci. To by mocno mi śmierdziało czymś podejrzanym. 


8. Siła superbohaterów jest czasami niezrozumiała. Niekiedy potrafią dostać mocno w kość. Niekiedy mogą wytrzymać bardzo dużo lub prawie zginąć. Największym przykładem jest „Niezwyciężony” którego w zależności od odcinka można mocno sprać albo i nie.

Nie twierdze że to zły serial, powiem że jest nawet bardzo dobry, ale takie zgrzyty nie pozwalają mi uwierzyć w taki świat.

ocenił(a) serial na 9
nashi_net

Przecie to świat kreskówkowy a sam styl animacji nawiązuje do złotej ery tego typu super-hero kreskówek. Przecie połowę z tego co napisałeś da się mocno kontrargumentować bo połowa, nie obraź się, to czepialstwo na siłę, mało tego niektóre punkty w twoim poście to już nieodłączny element produkcji z super bohaterami który pojawia się zarówno w niskobudżetowych gówno serialach jak i topowych produkcjach za dużą kasę od Marvela i DC. Ale wracając, żeby nie rozpisywać się o wszystkich podpunktach to weźmy punkt 7 - przecie po jakimś czasie ten wysłannik wrócił ostrzec ziemię (rozmowa z Markiem) o tym że Vultarianin jest na jego planecie, faktycznie walczył wcześniej z jego ojcem ale równie dobrze mógł ukrywać swoje pochodzenie. I czemu taka wizyta miała by być podejrzana skoro ten chłop co przyleciał z kosmosu przez prawie 20 lat pomaga i nie szkodzi nikomu?

ocenił(a) serial na 6
WTTW_FILM

Jeśli chodzi o animacje to super, i rzeczywiście przypomina mi Batmana. Natomiast historię najbliżej porównuje do The Boys.

Tam, superbohaterowie są bardzo blisko tymi przedstawionymi w tym serialu ale w przeciwieństwie do nich oni prawie nie mają życia prywatnego. Też są celebrytami, ale mają to w kontrakcie i w swoim planie dnia.

ocenił(a) serial na 6
WTTW_FILM

Punkt 7, Jak ktoś przylatuje 20 lat temu ma super moce i mówi o pokoju to warto takiego kogoś prześwietlić. W Ameryce każdy jest prześwietlany i mam uwierzyć że przez 20 lat nie zebrali choćby cienia informacji o nim i jego planecie. Byłoby to mocno nieprofesjonalne.

ocenił(a) serial na 9
nashi_net

W jaki sposób mieli to zrobić? Skoro pochodził z pozaziemskiej mocno zaawansowanej technicznie planety która przejmowała inne planety atakując z ukrycia a wcześniej je osłabiając (pewnie musieli być dobrzy w "ukrywaniu" się przed potencjalnym prześwietleniem). a jak wiadomo nie był pierwszym z super bohaterem w tym świecie a już na pewno nie pierwszym z poza ziemi.

nashi_net

Zgadzam się. Zawiodłem się strasznie po tym jak wszyscy jarają się tą kreskówką a tu wygląda że dodali brutalności i już jest zajebiście. Na początku myślałem że będzie podobne do The Boys a tu jednak One Punch Men czyli potwory z dupy, chaos, więcej potworów z dupy i brak logiki tylko że OPM miał taki być. I rozumiem to tylko kreskówka ale nie wiem czym się wszyscy się tak zachwycają.

nashi_net

Mam wrażenie że Teen Drama głownie służy kontrastowi z przemocą i wątkiem Omni Mana. Właśnie przez to jak sztampowy wydaje się pierwszy odcinek scena po napisach ma taką zdolność szokowania. Ale Boys nie widziałem więc nie mogę porównywać

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones