PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8820}

Powrót Batmana

Batman Returns
7,2 94 048
ocen
7,2 10 1 94048
8,0 21
ocen krytyków
Powrót Batmana
powrót do forum filmu Powrót Batmana

Najlepszy Batman.

ocenił(a) film na 9

Zdecydowanie najlepsza ekranizacja Batmana. Wyższy budżet i rozwój technologii pozwolił Burtonowi na realizację jeszcze lepszego filmu. Świetna kreacja DeVito oraz Pfeiffer. Świetny klimat. Może troszkę mniej mroczny niż w jedynce ale jednak chyba film wciąga bardziej. Drobne mankamenty w fabule (choć już nie tak drastyczne jak w pierwszej części) nie wpływają na przyjemność oglądania:-) Dwie rzeczy według mnie lepsze były w jedynce - czarny charakter - no ale z drugiej strony nie ma nikogo lepszego od Jokera no i uroda aktorki, bo pomimo talentu aktorskiego jakoś nie podchodzi mi uroda Michelle Pfeiffer.

Daje 9/10.

ocenił(a) film na 10
lucas82

Jak dla mnie to właśnie w dwójce było ciemnej i mrocznie. Co do czarnego charakteru, to Nicholson zjada w roli Jokera na śniadanie De Vito jako Pingwina. Co nie zmienia faktu, że De Vito stworzył bardzo niepokojącą i... wkurzającą postać przez co widz z jeszcze większą radochą oglądał jak Batman wymierza gangsterowi słuszną karę. Jak dla mnie mistrzowski był wątek miłosny między Catwman (jak dla mnie najlepsza rola Pfeiffer ever), a Batmanem. Jeszcze dzisiaj lubię sobie odświeżyć ten film. Arcydzieło kina rozrywkowego - przynajmniej moim skromnym zdaniem.

ocenił(a) film na 8
lucas82

Dla mnie ten jest zdecydowanie bardziej mroczniejszy i ponury, i bez happy endu, a zarazem o wiele głębszy niż pierwszy "Batman".
Było więcej groteskowości, ale głębiej się przyglądając to ten film jest niezłym studium psychologicznym dwoistej natury człowieka. No i mistrzowska rola Michelle :D

ocenił(a) film na 10
lucas82

to mi z kolei bardziej podobał się Pingwin DeVito niż Joker, Nicholson dobrze zagrał, ale jego postać u mnie nie wzbudziła większych emocji. A o jakich mankamentach mówisz?

ocenił(a) film na 8
lucas82

"Powrót Batmana" to już 100% Burtona w Burtonie, czyli jego w pełni autorski projekt. W pierwszej części nie miał tej wolności twórczej. Tak czy siak u mnie "Powrót..." deklasuje pierwszą część, a Joker minimalnie tylko lepszy od Pingwina (bo to w końcu Nicholson!), choć ten drugi jest postacią bardzo tragiczną i przez to budzącą więcej emocji.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones