PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8820}

Powrót Batmana

Batman Returns
7,2 94 048
ocen
7,2 10 1 94048
8,0 21
ocen krytyków
Powrót Batmana
powrót do forum filmu Powrót Batmana

Wydania dwupłytowe, z multum dodatków, kupione jakieś 6 lat po premierze - za jakieś 40% z ceny, jaka była w momencie wydania. Dzięki ci Boże, za zniżki cenowe, szkoda tylko, że trzeba nieraz poczekać parę lat, żeby kupić, dobry film, genialnie wydany. Wolę kupować filmy klasy B, wrzucane do gazet. Po prostu szkoda mi pieniędzy. Prawdziwa sztuka co prawda nie ma swojej określonej ceny, ale żeby dotarła do mas, musi być tania ;).

Pozdrawiam!

P.S. Właśnie oglądam "Powrót..." na ZoneEuropa. Zawsze jak jest w telewizji muszę obejrzeć ;). To już nałóg.

akira894

Wzruszająca historia:p

ocenił(a) film na 10
grzegorzkostyra

Ja też się popłakałem ;p.

Pozdrawiam!

użytkownik usunięty
akira894

Warto było wydawać kasę na Batman Forever i Batman & Robin? Bo to chyba prawdziwą sztuką nie jest...

ocenił(a) film na 10

Akurat te dwa ostatnie kupiłem dla samych materiałów dodatkowych.

użytkownik usunięty
akira894

Wkurza mnie, że Burtony nie są wydawane osobno, tylko razem w pakiecie z tym kałem co powstał za kadencji Shitmakera ;/

A fajne przynajmniej te dodatki?

ocenił(a) film na 10

Dodatki jak najbardziej super. Scenografia (wspaniale to wygląda od kuchni), kostiumy, make-up, efekty specjalne, dokumenty o realizacji (wypowiedzi głównie Schumachera i aktorów), wizytówki poszczególnych postaci, sceny niewykorzystane, teledyski. Trochę tego jest. Wg mnie się jak najbardziej opłacało, choć trudno czasem nie zapłakać ze śmiechu - kiedy w dodatkach do "Batman i Robin" Schumacher i reszta ekipy stara się wmówić, że czwarta odsłona nietoperza była dobrym filmem, tylko widzowie źle ją przyjęli. Ostatnia "Batman i Robin" ma zresztą najlepsze wydanie pod względem wyboru ścieżki dźwiękowej: oryginał z napisami, lektor polski, oraz... polski dubbing! ;d. Więc w sumie badziew Schumachera poprawia humor jak się go zapuści po polsku.

No niestety w momencie powstawania "Forever" Hollywood piszczało, że będzie to trzecia odsłona serii tylko nieco zmieniona. Tak zostało do dzisiaj. Cechy wspólne Batmanów Burtona i Schumachera to zaledwie: Alfred, komisarz Gordon i oczywiście kostium nietoperza, gdzie nie można przekręcić głową. A różnice? Na ten temat to już można by książkę napisać. Ale Hollywood ma niestety swój sposób liczenia części cyklu.

Pozdrawiam!

użytkownik usunięty
akira894

Czy przypadkiem na dvd do B&R Joel nie przepraszał fanów za stworzenie tego filmu?

Chętnie bym zobaczył te dodatki ale tak bardzo mi szkoda kasy, że wolę już sobie ściągnąć jakiegoś animowanego Batmana z UK :)

Również pozdrawiam.

ocenił(a) film na 10

Jak ktośby chciał zobaczyć Joela przepraszającego za Batmana i Robina,
Proszę bardzo
http://www.youtube.com/watch?v=Iy4Pg1GRT2c&feature=related

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones