PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=623761}

Iluzja

Now You See Me
7,4 337 024
oceny
7,4 10 1 337024
5,3 31
ocen krytyków
Iluzja
powrót do forum filmu Iluzja

Najlepsza z całego filmu jest pierwsza minuta. Potem równia pochyła i z każdą następną film staje się
coraz głupszy i idiotyzm goni idiotyzm. Niby magicy, a 90% sztuczek, to czyste efekty specjalne nie
dające najmniejszej nadziei na wiarygodne wyjaśnienie. Baja do sześcianu, skrajnie absurdalna,
infantylna i naiwna. Równie dobrze ci "magicy" mogliby wypierdzieć kometę Halley'a - byłoby równie
wiarygodnie. Nie zadawajcie sobie pytania: "Jak oni to zrobili", bo wiadomo jak - efekty specjalne i nic
poza tym, tu tkwi problem tego filmu. Wszystko w nim jest bez sensu. A zakończenie już wyjątkowo żałosne i na zasadzie łapanki... No ale czego się spodziewać gdy w filmie łapy maczają Francuzi, słynący z najbardziej durnych filmów na świecie. Równie dobrze
blondina mogłaby sie okazać na końcu Murzynem. Można obejrzeć dla odmóżdżenia i taniej rozrywki, ale na
pewno nie jest to film na 7.4. Gdy widzę takie oceny przy takich szrotach, to tracę wiarę w kino :(.

ocenił(a) film na 10
ural

Jeżeli filmy oglądasz dlatego, żeby ujrzeć w nich rzeczywistość to trudno się z tobą nie zgodzić :) ja chciałam obejrzeć film o iluzjonistach, pełen maigczych sztuczek i nie zawiodłam się, ale to ja, oglądam film z myślą, że to fikcja i lubię filmy jak najbardziej odjechane, bo pokazują mi kreatywność autora, a nie zatrzymuję się przy każdej scenie i narzekam, że to jest absurd i coś takiego nie mogłoby mieć miejsca w rzeczywistości i jest naciągane :) Gdybym chciała oglądać coś realistycznego, to po co mam włączać film jak mogę po prostu zająć się swoim życiem?

rovena24

Jakby chciał obejrzeć bajki to by obejrzał wieczorynkę. Widziałaś film Prestiż Nolana? To jest kino, a nie ten badziew dla blondynek. Jak ktoś ma "logiczny mózg" to po prostu nie trawi głupot, jak ktoś nie ma, to potrafi chapać każdą głupotę, na to nic nie poradzisz, mózg nie sługa.

rovena24

Chcesz odlecieć? Są narkotyki, trawka, proszki i alkohol. Rozumiem, że dziewczynki potrzebują magii i księcia z bajki - mam dwie młodsze siostry. Ale! Totalne bzdury to bzdury. Takie "tanie sztuczki" na pokaz to jak pigułka gwałtu. Gwałtu na inteligencji i rozsądku.

ocenił(a) film na 4
ural

Dobrze podsumowane. Kiedy słyszałam o tym filmie, to wydawało mi się że będzie to intryga w stylu "Ocean's...", gdzie metody rabunkowe może i były filmowo brawurowe, ale nie oparte tylko na efektach specjalnych. Niestety tutaj nota bene nie ma żadnej magii, bo fabuła nie porywa, bohaterowie są nijacy, chociaż obsada jest imponująca, motywacja niejasna lub mało wiarygodna, takie nic szczególnego, a nawet nieco żenującego...

ural

Nie słuchajcie wypocin tego kolesia, to typ, który ocenił "American Pie: Reunion" na dziewiątkę.

ocenił(a) film na 2
ural

Mam wrażenie, że sam początek już prezentuje z czym mamy do czynienia. Niby kompletnie nieudana sztuczka tej panny w vegas z piraniami, coś co mogło być świetną sceną typu 'magic go wrong', ale nagle z świetnej sceny zmienia się w kompletnie debilną gdzie po sekundzie panna już jest w środku tłumu. Scena trochę jak z prestiżu, tylko tam była doskonała bo Hugh Jackman naprawdę umierał. No ale co ja porównuje, Prestiż do tego filmidła...

kozas15

Od czysto rozrywkowe kino osobiście widziałem już gorszę filmidła, uważam nic więcej nie powinno się od tego filmu oczekiwać ;)

ocenił(a) film na 2
buterfly

Spoko, ale szokuje mnie trochę taka wysoka ocena. Jest w top 500, a takiego np. Terminatora nie ma. Zrozumiałbym średnią 6,4 ale nie 7,4. Nie mam zielonego pojęcia dlaczego ocena jest tak wysoka, do tego dlaczego tych ocen jest tak dużo. Nie przypominam sobie, aby Iluzja była jakimś wydarzeniem, w tv też jeżeli leciała to raczej nie jest nadawana nonstop jak np. Władca Pierścieni. Ten film to trochę ewenement, jest w top 500 trochę gównianych filmów ale zazwyczaj przynajmniej wiem z czego bierze się ich ocena(adaptacja jakiejś książki, silny marketing itp), a tutaj nie ma nic.

kozas15

W TV już niejeden raz był film powtarzany chociaż fakt nie jest on tak reklamowany :) - A co do top 500 to podejrzewam że znalazł się on za sprawą aktorów, którzy są dość popularni wiec też i nabijają popularności filmowi przynajmniej na tym portalu :)

ocenił(a) film na 5
ural

Zgadzam się. Im dalej w film tym bardziej nierealne sztuczki że nawet David Copperfield by tego nie zrobił. Jakieś teleportowanie pieniędzy chyba przez kosmiczny portal. A szczytem bezsensu było granie na niewidzialnych skrzypcach po wypowiedzeniu jakiegoś tam słowa. Czary mary hokus pokus. Harry Pottera jeszcze brakowało. Ten film powinien trafić do kategorii Fantasy a nie Kryminał. Rozumiem - efekty specjalne i takie tam ale oglądanie tego filmu przez pryzmat więcej niż rozrywki powoduje zawód. Nic zresztą dziwnego - ten sam reżyser wymyślił Transportera który jak dla mnie był słaby i zawierał wiele nierealnych scen walki jak to zresztą w filmach akcji.

ocenił(a) film na 5
ural

Ale zauważyłeś wyjątkowo tym razem dużą różnicę pomiędzy ocenami ogółu użytkowników a ocenami krytyków?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones