PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33127}

Fantastyczna podróż

Fantastic Voyage
6,5 817
ocen
6,5 10 1 817
Fantastyczna podróż
powrót do forum filmu Fantastyczna podróż

Superpomysł

ocenił(a) film na 10

Oglądałem ten film we wczesnym dzieciństwie, pod koniec lat siedemdziesiątych ubiegłego stulecia. Niewiele pamiętam, za mały byłem, by dociekać sensu, ale bardzo zauroczył mnie ten film, zapamiętałem go jako jeden z nielicznych z tamtych czasów. Zawsze chciałem odbyć taką podróż. Wydaje mi się, że teraz też bardzo by mi się podobało to dzieło.

terrarium

Z podobnych klimatów warto zobaczyć nowszy (1987) 'Interkosmos'('Innerspace')
Tematyka podobna, tyle, że podana na wesoło w dynamicznej komedii z młodym Dennisem Quaidem i Meg Ryan w rolach głównych.

terrarium

Jesteśmy chyba w podobnym wieku, bo moje odczucia i wspomnienia z tym filmem są identyczne.
Ja jednak, obawiałbym się obejrzeć go teraz powtórnie. Nie chciałbym, żeby czar prysnął.
Dodam, że film ten w latach 70-tych, emitowała TVP w sylwestra.

kohamusa

chyba też jestem w podobnym wieku. Nie wiem w którym roku on leciał że go oglądałem, ale w pamięci mi utkwiła - jak się później okazało - ostatnia scena z filmu. Konkretnie to moment jak przykładają szkiełko do oka pacjenta, kładą ję na sali i stopniowo powięszka się na nim załoga misji - tak to wtedy zapamiętałem.

Victor72

Rzeczywiście, chyba jesteśmy w podobnym wieku.
Ja mam pięć lat, a Ty ?

kohamusa

Masz 5lat ? Ja jestem rocznik tak jak widać w nicku

Victor72

Z mojej strony to był żart.

ocenił(a) film na 8
Victor72

Miał kolega kohamusa PIĘĆ ale do tego DZIESIĄT lat. Ja też 72 i jestem przekonany, że widziałem ten film przynajmniej 2 razy w TVP. Może rok po roku? Naście lat później Interkosmos i wtedy chyba 1 raz sobie przypomniałem TEN film ;-). Cholera zleciało to życie...

terrarium

Również wtedy go oglądałam,z rodzicami :) Świetny był.

ocenił(a) film na 8
terrarium

Jestem rocznik 1970, oglądałem film i mam podobne skojarzenia jak @kohamusa i @Victor72. Film był emitowany dokładnie 31.12.1978 roku.

wiechuc

Mnie też się wrył w pamięć. A najbardziej Raquel Welch. Też się boję powtórki żeby czar nie prysł.

daniel300

Tez ogladalem gdzies pod koniec lat 70-tych. Niewiele z tego pamietam. Ale nie boje sie powtorki. Zaraz obejrze kolejny raz po ok. 40-latach ;)

CyboRKg

I dobrze. :) Trzeba wracać do klasyki (również kina SF. - Wbrew pozorom wiele z tych filmów nie zestarzało się brzydko jak twierdzą populiści :P Przynajmniej zawierały jakiej fabułę i angażujące wątki, a nie jak współczesne męczące oczy i skłaniajce do ziewania, pełne wyłącznie rozpierduchy produkcyjniaki). Powodzenia z tym seansem i czekam na wrażenia już po. :) Swoją drogą też bym sobie przypomniał i ocenił z perspektywy dorosłego, bo 40 lat temu to był prawdziwy szok! ;)

kwadracik

Pierwszym szokiem byl dubbing z wloskiego DVD, na to polski lektor. Przypomnialy sie czasy VHS ;) Okazalo sie, ze calkiem sporo zapamietalem jako dziecko. Film nie zestarzal sie za bardzo. Nadal przykuwa uwage. Sciezka dzwiekowa poteguje atmosfere grozy.
Ostatnio sporo takich perelek sobie odswiezylem. Trzeba korzystac z inernetu zanim ACTA 2 wprowadza...

CyboRKg

Skoro tak, to lecę oglądać. ;)

wiechuc

Rocznik 1969. Tak, pamiętam Sylwestra 1978, gdy Telewizja Polska wyemitowała ten film. Spędzaliśmy wtedy święta u dziadków, rodzice poszli na jakiś bal Sylwestrowy, a ja zostałem wtedy z dziadkami i oglądałem wieczorem ten film z dziadkiem. Dwa dni później mieliśmy planowo wracać do domu, ale cały transport stanął, bo to wtedy była ta słynna Zima Stulecia, więc zostaliśmy u dziadków jeszcze kilka dni dłużej (szkoły były pozamykane).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones