PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8355}

Dobry gliniarz

One Good Cop
6,7 501
ocen
6,7 10 1 501
Dobry gliniarz
powrót do forum filmu Dobry gliniarz

Filmem czuć klimat lat '90. Czuć, że to początek lat '90, bo jest nieco spokojniejszy, wręcz bajkowy, sielankowy. Pod koniec lat '90 było nieco szybciej. Sceny dostają swój czas, nie ma szybkości, cięć. Dialogi to konkretne rozmowy, nieograniczone do najważniejszych informacji, ale mają pewne ludzkie wydłużenia. Przecież na co dzień rozmowy nie są całkowicie sensowne. Postacie zachowują się naturalnie. Ja uwierzyłem w tę opowieść. Z dzisiejszymi filmami jest to jednak problem.
Minęło 30 lat, pewnie jeszcze 20 lat temu, ten film można było zobaczyć w telewizji, ale po 20 latach szczerze wątpię. Przez te 20 lat, a właściwie nawet 30, bo trzeba liczyć od premiery, przybyło wiele filmów. Filmy bardziej popularne mają nadal szanse, mniej popularne jak zostają zepchnięte jeszcze dalej. Ja go nigdy nie widziałem.
Bardzo się cieszę, że obejrzałem ten film, bo warstwa mentalna, emocjonalna była na wyjątkowo wysokim poziomie. Dobre kino społeczne, jest kilka zwrotów akcji. Sympatyczne postacie i można się porządnie wzruszyć. Cudowne lata '90. Michael Keaton to od zawsze mój ulubieniec. Właściwie to chyba od Batmana. Wszyscy aktorzy dali radę. Ciekawa postać szefa policji, nieoklepana, ale jaka prawdziwa. Na koniec filmu tęskniłem, a może raczej czułem nostalgię za partnerem Lewisa. Tak jakbym stracił własnego ojca, współczułem dziewczynkom, czułem jakbym był jedną z nich. Wydawało mi się, że to było lata temu.

Mowiacy_do_reki

Dobrze napisane...w pełni się zgadzam :) Właśnie próbuję nadrobić ten film i faktycznie klimat (zajebistych) lat 90-ych aż się wylewa z ekranu :) z dzisiejszymi nie ma nawet co porównywać.Kurde jakaś nostalgia mnie dopadła

ocenił(a) film na 8
johnmclane

Więc obejrzałeś? Ja ten film znalazłem w internecie. Zgadza się, że lata '90 są najlepsze. Była kiedyś Złota Era Hollywood. To tak jak z renesansem, potem był barok, czyli powrót do ciemnych wieków średniowiecza, a potem oświecenie, czyli powrót do renesansu. Uważam, że lata '90 to taka kolejna złota era Hollywood. Ten film nie zrobił wielkiej kariery, ale takie to były czasy, że nawet słabsze filmy oglądało się dobrze. Bruce Willis to jeden z moich ulubionych aktorów, a seria Die Hard, do 3 części, to również jedna z ulubionych. Puszczają razem z Kevinem zawsze, ale wszyscy tylko o Kevinie mówią.

Mowiacy_do_reki

Fakt, jest przepiękny klimat tamtych czasów, ale sam film, no taki nijaki. Dziewczynki jakoś mało są wyeksponowane. Niby jest próba zbudowania tych bohaterek dziecięcych (najstarsza jest poważna i zadziorna, środkowa choruje na cukrzycę). Ale finalnie nic z tego nie wynika. Dziewczynki po prostu są, samoistnie (bez powodu) się zmieniają (zwłaszcza najstarsza). Wszystko się kupiło na policjancie i po rachunkach z lokalnym gangusem. No denne to.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones